“Чи їбала жаба гадюку?” або Ноуковий скрі№2

Автор: | 30.05.2017 00:01

“Їбала жаба гадюку”

“Так сьо було, чи брешуть люди?” – питають нас цікаві читачі.

Природознавчій відділ Катедри повідомляє, шо у жаби, як у їнших земноводних, немає пенісу, замість нього клоака. Навпаки, гадюка має два кутаса (геміпеніси).

Тому, з погляду ноуки, прислів’я – або, точніше, приказка – має бути виправлена на коректну: “Їбала гадюка дві жаби”.

Але не треба заздрити плазунам, бо одночасно гадюка може використовівати лише одного прутня – правого чи лівого, на свій розсуд. Це трохи різноманітить статєве життя гадюки звичайної (Vipera berus), що відбувається тіко раз на рік – переважно в травні. Так що ніякіх понадеротичних сцен та сілякого непотрібства в гадючому кублі не коїться – змії тихесенько сплять собі до весни. А злапавши в травні жабу, або навіть двох, голодні гадюки не копулюють з ними, а відразу з’ідають.

Мусимо зазначити, що у ссавців геміпеніси були еволюційно втрачені ще до часів палеозою, шляхом зростання парного органу (як, наприклад, кінцівкі, нирки та легені) у єден кутас, якого зараз й маємо. Катедра має приватну думку – що то й ліпше вийшло, бо щоби зробити щось добре, треба на сьому зосередитись.

Динозаври, наприклад, не домекали зростити два прутня докупи, що, можливо, й стало однією з причин їхнього вимирання. Не тому, як деякі жартують, шо тупа та величезна скотиняка не здатна була обрати між правим та лівим геміпенісами, та вагалася до тих пір, покі самиця не тікала від недолугого коханця. Статевий орган динозавра, насправді, був непропорційно малий відносно загального розміру велетенського ящера, тому він пхав оба-двоє одночасно, розраховуючи влучиті у потрібне місце бодай якимось з двох.

Тому шлюбні ігри гигантських рептилій тривали годинами, й не завжди ся скінчували заплідненням. Катедра має думку, що динозаври не дуже любили секс, а більше смачно попоїсти – що шкодить не тільки окремому представнику, але й біологічному виду в цілому.

Відповідь Катедри: ствердження “їбала жаба гадюку” не має під собою аж ніяких біологічних підстав, й може вікористовуватися тіко у виді парадоксальної приказки, по аналогії з “їбсти голову”, або “в рот мнє ногі”.

“Чи їбала жаба гадюку?” або Ноуковий скрі№2: 3 комментария

  1. Oleg Filatov

    Какой скучный опус. Профессор- автор с весьма неровным творчеством, на Флибусте его бы сразу заподозрили в использовании “литературных негров”. Я, как студент кафедры, даже не подумаю опускаться до таких подозрений, но лекция ещё более утвердила в мысли: “Если сказать нечего- лучше промолчать”. Так что польза от вышеизложенного – несомненная.

Добавить комментарий