Було таке діло. Три гуцули злапали рака в плєн. Рак був з гармошкой, але ся заблукав на передовій, том шо в них був празднік — день хуй поймі кого із області промишлєнності та якогось святого. А то велике раччє свято, но раки нажерлися, відхуярили в небо боєкомплєкт та пішли в прісядку.
А гуцули сидять на номеру та охуєвають. Ле, як рак сам лізе — то шо робить? Не можна раку там гулять, бо мінне поле. Но то взяли його, з міласєрдія, шоб сі сраку не підірвав, та ту гармошку теж. Не кидати ж ємущество, бо скажуть що змарадьорили.
Рака віддали куди треба, а гармошка осталась. І ті гуцули дивляться на неї подозрітельно. Бо то явно від диявола муфта.
– А ну дай сюди, – каже старший гуцул. – Я до війни в костьолі на органу грав. Шо я на гармошкє не зможу?
Ото два прапарщіка тягають гармошку за вуха в разні сторони, туди сюди, а старший лейтенент виховання біга між ними, та намагає ся попасти пальем по кнопкє. Але попасти не може, по два прапорщіка — то сила.
А виходе – бе, ме, ні разу не пінкфлойд.
– Ти в кому кастоьлу грав? – позрітельно пита другій гуцул. – Не в Трускавеці чи в Дрогобичу? Кому богу слугували, шо такий жах лунає з той гармошкі?
– Та шо ви ж так смикаєте, шо ся показили, – каже з досадою лійтінат по вихованню. – Тре тіко розтягувать, а не бігать по углам помєщєнія! От так стійте та розтягуйте. Шоб один стояв, там де баси, а другий тягав в разні сторони. Тоді я буду по кнопкам басу попадать пальцьом.
– А по дискантам?
– А по дискантам похуй, там всьо одно на калінку малінку запрограміровано. Ітак, на счьот чотири… Тянемо правий сєгмент іздєлія у пратівапаложну сторону. Басист стоє по стойкє смірно.
Заходе камбат.
– О! – каже камбат. – Гармошка! На ну, дай сюди. Я таке вже бачив.
І починає тягать йо в різні сторони, іздаваючі скорбні звуки.
А виходе – бе, мє, шо і у лєйтєнанта по вихованню.
– От бачиш, – каже тихо одін прапорщік єншому. – Даже падпалковнік не може! А ти хітв шоби сь лійтєнат зіграв!
Нє, так ваївать ніззя.
Так-так, Друже Лук, цей Ваш цикл – знову новий штіль, напевно “Казки сьогодення”.
А? Як Вам?
Історія – супер!
Ця гармонь повинна зайняти почесне місце в музеї російсько-української війни.